Obchody Święta Narodowego 3 Maja - Urząd Miasta i Gminy w DziałoszycachUrząd Miasta i Gminy w Działoszycach
A A+ A++ Kontrast

Obchody Święta Narodowego 3 Maja

03-05-2021

3 Maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą Święto Narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) spisanej konstytucji.

W tym roku, wspólne obchody 230. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja zostały ograniczone do skromnych akcentów. O godz. 10 w kościele p.w. Trójcy Świętej w Działoszycach została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Po Mszy Świętej z akompaniamentem Orkiestry Dętej z Dzierążni delegacje pocztów sztandarowych oraz Pan Burmistrz Stanisław Porada wraz z przedstawicielami Rady Miejskiej w Działoszycach przemaszerowali pod pomnik Tadeusza Kościuszki aby złożyć symboliczne kwiaty.

Z okazji tej uroczystości zaszczycił nas swoją obecnością Pan Piotr Wawrzyk Minister Spraw Zagranicznych. Pan Burmistrz wraz z delegacją Rady oprowadził Pana Ministra po szkole, aby pokazać zakończony już remont pomieszczeń, w których znajdować się ma Przedszkole Marzeń.

Chcemy bardzo serdecznie podziękować Panu Piotrowi Wawrzykowi dzięki któremu otrzymaliśmy dofinansowanie na Żłobek w wysokości 1mln zł! Dziękujemy za wsparcie, zaangażowanie i walkę o Naszą Gminę Działoszyce! Pan Minister zawsze myśli o Naszej Gminie i ciepło się wypowiada o Naszym urokliwym miasteczku!

Galeria zdjęć


 • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy w Działoszycach
 • Elektroniczna Skrzynka Podawcza
 • Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego
 • Aplikacja door to door
 • Rozlicz PIT w gminie Działoszyce
 • Program Czyste powietrze
 • Powrzechny Spis Rolny 2020
 • Znak Projektu Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego i Unii Europejskiej
 • 100 rocznica odzyskania niepodległości
 • Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JST
 • ratusz.pl