"Przedszkole Marzeń" oficjalnie otwarte - Urząd Miasta i Gminy w DziałoszycachUrząd Miasta i Gminy w Działoszycach
A A+ A++ Kontrast

„Przedszkole Marzeń” oficjalnie otwarte

11-06-2021

11 czerwca 2021r. to dzień, który przejdzie do historii naszego miasteczka, a przede wszystkim zostanie na długo w pamięci dzieci.

Po kilku miesiącach ciężkich prac związanych z przebudową części budynku Szkoły Podstawowej w Działoszycach na przedszkole, nadszedł ten dzień, na który z niecierpliwością czekały wszystkie dzieci oraz pracownicy przedszkola. Przypomnijmy, że prace obejmowały roboty rozbiórkowe, wykucia, przekucia, wymianę instalacji elektrycznej i sanitarnej, wykonanie suchych tynków, wykonanie nowych posadzek, nowej glazury w sanitariach, montaż stolarki drzwiowej, szpachlowanie i malowanie pomieszczeń. Inwestycja została wykonana przez Firmę Remontowo-Wykończeniową „LUTERS”.

Całkowity koszt przebudowy wyniósł: 3️09 540,0️0zł. Otrzymaliśmy dofinansowanie na przebudowę przedszkola, wyposażenie i utrzymanie w kwocie 392 071,25zł z Europejskiego Funduszu Społecznego. DZIĘKUJEMY!!! Natomiast wkład własny Gminy to: 87 360,00zł a w tym 20 160,00zł to opłaty od rodziców na wyżywienie.

Oficjalna część rozpoczęła się o godz. 10:00 z udziałem zaproszonych gości, których powitał Burmistrz MiG Działoszyce Stanisław Porada oraz Pani Dyrektor Przedszkola Agnieszka Sęk. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Renata Janik wicemarszałek woj. świętokrzyskiego oraz Pani Dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Katarzyna Kubicka. Wśród zaproszonych gości byli również Radni Rady Miejskiej, ks. Proboszcz Andrzej Jankoski oraz Rada Rodziców.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali zaproszeni goście oraz delegacja przedszkolaków a następnie ks. Proboszcz dokonał poświęcenia wszystkich pomieszczeń nowej placówki.

Uroczystość otwarcia przedszkola upiększały występy artystyczne w wykonaniu dzieci w pięknej oprawie muzycznej stworzonej przez Live Music Gaweł Sebastian. Na scenie zaprezentowały się poszczególne grupy wiekowe- w przepięknych strojach, swoimi występami wzbudziły zachwyt i za swoje występy otrzymały gromkie brawa!

Po części oficjalnej wszyscy przybyli goście mieli możliwość obejrzeć nowe Przedszkole Marzeń. Nowe meble, zabawki, przybory szkolne a na zewnątrz wspaniały plac zabaw. Dzieciom na pewno nie zabraknie powodu do uśmiechu!

Pani Dyrektor Agnieszka Sęk podziękowała w imieniu swoim, pracowników przedszkola i rodziców za przekazanie tak wspaniałego obiektu dostosowanego do najnowszych wymogów i norm, za przyjazny budynek, w którym nie zabraknie miejsce na zabawę i naukę!

Korzystając z okazji, chcemy złożyć najpiękniejsze życzenia z okazji okrągłych 50 urodzin Pani Agnieszce Sęk! Żyj najpiękniej jak umiesz! Spełniaj się!

Dziękujemy Pani Renacie Janik wicemarszałek woj. świętokrzyskiego i Pani Dyrektor Katarzynie Kubickiej za obecność z Nami w tak ważnym dla Gminy dniu, za piękne i szczere słowa skierowane do Pana Burmistrza podczas przemowy.
One motywują nas jeszcze bardziej!

Galeria zdjęć


 • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy w Działoszycach
 • Elektroniczna Skrzynka Podawcza
 • Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego
 • Aplikacja door to door
 • Rozlicz PIT w gminie Działoszyce
 • Program Czyste powietrze
 • Powrzechny Spis Rolny 2020
 • Znak Projektu Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego i Unii Europejskiej
 • 100 rocznica odzyskania niepodległości
 • Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JST
 • ratusz.pl