Nowy autobus elektryczny - Urząd Miasta i Gminy w DziałoszycachUrząd Miasta i Gminy w Działoszycach
A A+ A++ Kontrast

Nowy autobus elektryczny

17-05-2022

Doniosłym wydarzeniem dla społeczności szkolnej ale i całej Naszej Gminy było oddanie w dniu dzisiejszym do użytku autobusu elektrycznego pozyskanego przez Naszą Gminę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „Kangur- bezpieczna i ekologiczna droga do szkoły”.

To dziś odbyło się jego oficjalne przyjęcie i poświęcenie, którego dokonał Ksiądz Proboszcz Andrzej Jankoski.

Aby Nam dobrze służył i bezpiecznie woził uczniów do szkoły!

2 500 000,00 zł to kwota jaką otrzymaliśmy od NFOŚiGW! Chociaż Działoszyce są nieduża gminą, to pokazaliśmy, że umiemy zabiegać o fundusze z zewnątrz i o nowoczesne technologie. To ogromny krok naprzód. Taki pojazd to oszczędność dla gminy, ale tez ważny jest tu aspekt ekologiczny, gdyż autobus elektryczny przede wszystkim nie wydziela szkodliwych i trujących spalin, jest tańszy w eksploatacji od tradycyjnych z napędem silnikowym i pracuje dużo ciszej.

Pojawienie się nowego autobusu to duże wydarzenie w życiu szkoły! Poprzedni służył ponad 20lat! Autobus ma 41 miejsc siedzących oraz 10 miejsc stojących. Posiada wygodne fotele oraz bogate wyposażenie, co zapewni lepszy komfort podróżowania w porównaniu ze starym „gimbusem”.

W uroczystości wziął udział Pan Poseł na Sejm RP Bartłomiej Dorywalski, który mocno walczył o dofinansowanie dla Naszej Gminy. DZIĘKUJEMY!

Mamy nadzieje, ze nowy nabytek znacznie poprawi komfort podróży naszych najmłodszych mieszkańców nie tylko w drodze do szkoły ale także jeżdżąc w dalsze trasy np. na wycieczki szkolne.

Dziś pokonał już swoją pierwsza trasę dowożąc uczniów po szkole.


 • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy w Działoszycach
 • Elektroniczna Skrzynka Podawcza
 • Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego
 • Aplikacja door to door
 • Rozlicz PIT w gminie Działoszyce
 • Program Czyste powietrze
 • Powrzechny Spis Rolny 2020
 • Znak Projektu Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego i Unii Europejskiej
 • 100 rocznica odzyskania niepodległości
 • Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JST
 • ratusz.pl