Nowy w 100% elektryczny autobus szkolny - Urząd Miasta i Gminy w DziałoszycachUrząd Miasta i Gminy w Działoszycach
A A+ A++ Kontrast

Nowy w 100% elektryczny autobus szkolny

06-05-2022

Właśnie dziś przyjechał do Naszej Gminy nowy 100% elektryczny autobus szkolny firmy SOLARIS BUS&COACH Sp.z.o.o. Autobus od początku został zaprojektowany i zbudowany z myślą o przewozie dzieci do szkół.

Bardzo się cieszymy z tego zakupu! Zeroemisyjny, ekologiczny transport to konkretne korzyści dla mieszkańców, takie jak mniejsze zanieczyszczenie powietrza i mniejszy hałas. Zakup elektrycznego autobusu to także korzyści dla gminy w sensie ekonomicznym. Długo oczekiwany autobus elektryczny zastąpi wyeksploatowany i kosztochłonny transport, dotychczas wykorzystywany na terenie gminy. Dzięki nowoczesnym technologiom zastosowanym w nowym autobusie, będziemy mogli zapewnić bezpieczeństwo transportu dzieci do szkół i poprawę jakości życia mieszkańców naszej gminy!

Dziękujemy Panu Posłowi na Sejm Bartłomiejowi Dorywalskiemu za pomoc w uzyskaniu dofinansowania, za przychylność, za merytoryczne wsparcie podczas składania wniosku, za wiarę i doping-za walkę o Gminę Działoszyce!

Koszt inwestycji to 2 472 300,00zł. Składają się na niego nie tylko zakup nowego autobusu, ale również stacji ładowania, a także szkolenia kierowców.

Niech Nam dobrze i długo służy.


 • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy w Działoszycach
 • Elektroniczna Skrzynka Podawcza
 • Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego
 • Aplikacja door to door
 • Rozlicz PIT w gminie Działoszyce
 • Program Czyste powietrze
 • Powrzechny Spis Rolny 2020
 • Znak Projektu Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego i Unii Europejskiej
 • 100 rocznica odzyskania niepodległości
 • Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JST
 • ratusz.pl