25 rocznica nadania Szkole Podstawowej w Działoszycach imienia Tadeusza Kościuszki - Urząd Miasta i Gminy w DziałoszycachUrząd Miasta i Gminy w Działoszycach
A A+ A++ Kontrast

25 rocznica nadania Szkole Podstawowej w Działoszycach imienia Tadeusza Kościuszki

09-06-2022

Dzisiejszy dzień, to dzień szczególny dla całej społeczności szkolnej, bowiem obchodzimy 25 rocznicę nadania Szkole Podstawowej imienia Tadeusza Kościuszki.

Jubileusz poświęcony został Patronowi- Tadeuszowi Kościuszce, ale także wszystkim tym, którzy budowali jej tradycje- kolejnym kierownikom i dyrektorom, nauczycielom, uczniom i rodzicom, sponsorom i przyjaciołom.

25-lecie to doniosły moment wart chwili refleksji i wspomnień ale też optymistycznego spojrzenia w przyszłość z nadzieją na dalszy rozwój szkoły. Jest ona przecież od kilkudziesięciu lat ważną i nieodzowną częścią lokalnej rzeczywistości.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. W Kościele Parafialnym w Działoszycach celebrowaną przez ks. Proboszcza Andrzeja Jankoskiego sprawowanej w intencji uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły…za tych co odeszli, …za tych którzy tworzyli przeszłość,…za tych którzy tworzą teraźniejszość…Następnie zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie udali się do hali sportowej przy szkole, gdzie odbyły się główne uroczystości. Swoją obecnością zaszczycili nas emerytowani nauczyciele i absolwenci szkoły. Przedszkolaki i mażoretki uświetniały uroczystość występami tanecznymi, oprawę muzyczną zapewnił szkolny chór a o część artystyczną zadbali uczniowie szkoły podstawowej.

Szanowni Państwo,

W tym wyjątkowym dniu 25-lecia nadania imienia Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Działoszycach mam wielką przyjemność złożyć serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za szczególne osiągnięcia szkoły w edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży.

Dzisiejszy Jubileusz jest okazją, by ocalić od zapomnienia cząstkę historii szkoły, by połączyć różne pokolenia tworzące dobre imię placówki a nade wszystko z uznaniem docenić dorobek nauczycieli i uczniów.

Dziękuję, że dokładacie Państwo tyle starań realizując zadania oświatowe i pełniąc tę wymagającą służbę. Spoglądając dziś na minione 25 lat działalności Szkoły Podstawowej w Działoszycach , z ogromną satysfakcją i uznaniem dostrzegamy trud i wysiłek włożony w pomyślne realizowanie misji edukacyjno- wychowawczej oraz propagowanie właściwych postaw i wartości wśród uczniów. Jestem w pełni przekonany, że po dziś dzień owocują one pasmem wielu sukcesów wśród uczniów i absolwentów oraz ich nieustającymi aspiracjami i motywacją do poszerzania własnych horyzontów i podążaniem za wyznaczonymi celami życiowymi.

Dostojne Grono Pedagogiczne, Szanowny Panie Dyrektorze, Drodzy Rodzice, jeszcze raz gratulując tego pięknego Jubileuszu i dotychczasowych wyników, życzę wszelkiej pomyślności oraz kolejnych sukcesów i osiągnięć dydaktycznych i wychowawczych. Uczniom życzę, aby szkoła była miejscem odkrywania prawdy i piękna, a zdobyta wiedza i umiejętności służyły rozwojowi osobistemu i przyczyniały się do wielu osiągnięć i sukcesów.

Wszystkim osobom związanym ze szkołą, którzy tworzyli i tworzą jej historię i wizerunek, dołączam życzenia zdrowia, spełnienia marzeń, grona wiernych przyjaciół oraz realizacji ambitnych celów osobistych i zawodowych.

Wszystkiego dobrego!

Stanisław Porada

Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyce


 • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy w Działoszycach
 • Elektroniczna Skrzynka Podawcza
 • Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego
 • Aplikacja door to door
 • Rozlicz PIT w gminie Działoszyce
 • Program Czyste powietrze
 • Powrzechny Spis Rolny 2020
 • Znak Projektu Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego i Unii Europejskiej
 • 100 rocznica odzyskania niepodległości
 • Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JST
 • ratusz.pl